Pondělí 26. února 2024, svátek má Dorota
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
  • Pondělí 26. února 2024 Dorota

Lidi, copak jste ztratili paměť?

21. 10. 2013 12:08:01
Když v důsledku kauzy Nagygate abdikoval premiér Nečas, říkal jsem si, že pro předčasné volby by bylo nejlepším řešením jmenování premiérkou ambiciózní Miroslavu Němcovou. Ona a její squadra, v čele s ministrem financí Kalouskem, by byli zárukou drtivého vítězství levice.

Pro voliče a potažmo i volby by to opravdu bylo nejlepším řešením. Pro stát už nikoliv. Kalousek, na rozdíl od Němcové, je skutečně pragmatickým a protřelým politikem a vůbec není hloupý. Bylo by mu zcela jasné, že v příštích, v tomto případě řádných volbách, by už to, co si říká pravice, ale jedná se jen o gangsterské, vyděračské a tunelářské mafie, šanci nemělo. A tak by tenhle stát za zbývající čas do voleb vydrancoval a zadlužil způsobem, o kterém se nám v jeho působení ve funkci ani nesnilo. A to by dobré pro stát, ale ani pro lidi, nebylo.

Máme zde však i fenomén prezidenta Zemana. Je to veliký hráč na současné politické scéně, a protože už před druhým kolem prezidentských voleb sliboval, že pokud uspěje bude se snažit seč mu budou síly stačit, aby zlikvidoval Nečasovu vládu, jíž už nevěřil snad vůbec nikdo. A Zeman, ač se to nezdá, hraje také o popularitu, navíc potřeboval do vlády nasadit své lidi, částečně nestraníky, částečně přeběhlíky, ale také členy SPOZ. A moc dobře věděl, že každá vláda po Nečasovi bude bodovat. A tím i jeho strana. Navíc jmenováním Rusnokovy vlády rozčísl sociální demokracii, a o to mu šlo také.

Věděl jsem, a každý soudný člověk též, že mafiáni nalezlí ve stranách tak zvané pravice, budou dělat vše pro to, aby voliče znejistili a oni se od levice odklonili. Navíc jim jdou na ruku všechna média včetně tak zvané veřejnoprávní České televize. Stalo se.

A objevila se firma Babiš. Má peníze, hodně peněz, koupil si média, na svou výplatní listinu napsal řadu známých osobností a začal masírovat lidi. Lidé, ať se na mne žádný s příznivců ANO nezlobí, ale v jejich případě se chce napsat ovčané, mu začali věřit. Připadá mi, že snad naprosto ztratili paměť. Copak si nepamatují, jaký humbuk kdysi v médiích nastal při vzniku US? Tehdy se o této lžistraně proti Klausovi psalo jako málem o vítězi voleb. Nakonec nedostali ani deset procent, ale do vlády se dostali a nadělali tolik škody, jako nikdo před nimi. Stačí si připomenout jméno ministra spravedlnosti Němce a jeho případ katarského prince. A kdyby jenom to, stačilo si zapamatovat miliony utracené tímto člověkem jenom za jeho telefonování. US se ztratila v propadlišti dějin, už neexistuje, stejně jako kdysi OH či ODA. Ti mladí si tyto strany a hnutí už ani nepamatují.

V roce 2010 se objevila firma ABL, v politice nazývaná Věcmi veřejnými. Měli fantastický marketingový program – dinosaury. Jak to s nimi dopadlo víme všichni, měli bychom to mít v paměti. I to, kolik škody nadělaly, myslím tím VV. Teď se jejich guru, gosudar, gubernátor či diktátor Vít Bárta nacpal k Okamurovi. Volit ho může jen člověk neandrtálský.

ANO získává preference přímo raketově. Dílem manipulací médií, neboť už jeden velice známý tlouštík v buřince a dlouhým a tlustým doutníkem kdysi říkal, že věří je té statistice, kterou si sám zfalšoval a dílem tím, že neobjektivní média nemonitorují stav politických preferencí a mínění lidí, oni ho vytvářejí. Je dokázáno, že stokrát opakovaná lež se stává pravdou. Kdopak to jen říkal?

Lidé snad ztratili, alespoň ti, kteří chtějí volit Slováka Babiše, naprosto paměť. To jim nestačilo, že uvěřili podobné politické firmě VV? To si opravdu myslí, že Babiš je Mesiáš a zachrání tuhle republiku? Ani náhodou. Jde mu jen o vliv a ještě více miliard, na lidi, obyčejné lidi, zvysoka kašle, pro něj jsou jen užiteční idioti, kteří mu k prachům pomohou, a pak je klidně hodí přes palubu, jako před nedávnem veverky.

A ještě jednu věc si lidé neuvědomují, že pokud levice nezíská většinu, byť by ČSSD třeba vyhrála volby, zase by financím vládl Kalousek a ustanovila by se vláda Nečase bez Nečase. A tohle ti potencionální voliči Babiše chtějí? Aby se ti zločinci v čele s Kalouskem a senilním Schwarzenbergem vrátili? Nerozumím jim.

Nedá mi to, kdysi, ještě za vlády Gustáva Husáka, jsem docela rád sledoval jeho projevy. Nikoliv kvůli obsahu, ale jako estrádu a důvod k sázkám. Ten člověk se snažil mluvit česky a neuměl to, takže mluvil československy a my se sázeli, kolik slovenských slov mu do projevu v rádoby v češtině uteče. Poslouchejte Babiše. Je to totéž. Slovensky mluvit nechce a česky neumí. A to by měl být český politik a dokonce, jak prohlásil, ministr financí? Děkuji, nechci.

Kdysi jsem měl problém. Najednou se před mým domem objevovalo černé auto a v něm dva pánové. Však mi to také sousedka neopomněla připomenout, že se jí na mne ptali. Estébáky od té doby nemohu ani cítit. Vadil mi Rajón a ještě více mi vadí agent Bureš.

Lidi, to jste již docela ztratili paměť? To jste už docela ztratili rozum? Nebo chcete mít zase vládu Kalouska, Kuby, Němcové a s nimi Babiše? Jestli ano, tak si ANO volte, jestli nikoliv, proboha, volte někoho jiného.

Autor: Vladimír Kapal | pondělí 21.10.2013 12:08 | karma článku: 28.17 | přečteno: 2400x

Další články blogera

Tato rubrika neobsahuje žádné články...

Další články z rubriky Politika

Ondřej Šebesta

Nenechme si vnutit poraženectví

Nesmíme zapomínat na to, že se republice daří velmi dobře, asi nejlíp v její historii. Tím netvrdím, že se nůžky nerozevírají a že nejsou mezi námi spoluobčané, kteří tak tak vycházejí se svými příjmy.

26.2.2024 v 7:00 | Karma článku: 5.99 | Přečteno: 128 | Diskuse

Martin Mařák

Bez migrace Evropa zemře hlady

Myslím si, že v nastávajících volbách se hraje i o to, aby se podobní blázni a naprosto nevhodní politici pro výkon jim svěřené funkce nedostali nejen coby poslanci do Evropského parlamentu, ale ani do Evropské komise.

25.2.2024 v 13:12 | Karma článku: 20.93 | Přečteno: 561 | Diskuse

Miroslav Gruner

Víme, že Ukrajina se minskými dohodami zavázala uskutečnit místní volby a to nesplnila ...

V lednu 2022 uvedl O.Danilov, předseda ukrajinské Rady národní bezpečnosti, v rozhovoru pro AP, že Západ by neměl Kyjev tlačit do plnění minských dohod o zastavení bojů na Donbasu (seznam.cz: "Ukrajina nechce plnit minské dohody")

25.2.2024 v 8:33 | Karma článku: 37.20 | Přečteno: 1042 | Diskuse

František Kašpárek

Oči doširoka zavřené

Navalnyj, Lira, Assange. Co tyto případy spojuje a naopak rozděluje? Jsme vždy a za každých okolností v souladu s evropskými hodnotami?

24.2.2024 v 13:10 | Karma článku: 26.70 | Přečteno: 342 | Diskuse

Petr Kopáček

2 roky statečného boje Ukrajiny – porážka Ruska by nám stačit neměla

Když budeme jako Česko a EU chtít, Rusko nemá šanci. Česku se pomoc Ukrajině vyplatí. Zvažme nyní založení evropské obranné aliance, na pomoc USA nelze spoléhat navždy. A porážka Moskvy nestačí - lepší by bylo rozdělení Ruska.

24.2.2024 v 12:38 | Karma článku: 19.43 | Přečteno: 776 | Diskuse
Počet článků 171 Celková karma 0.00 Průměrná čtenost 4707
Reginální publicista a noviinář, který se celý život snaží o pravdivé informace. někdy se ovšem i nyní v novinách objevit nesmmějí, a proto bych je chtěl zveřejňovat právě zde. Více se dozvíte na: www.brandyske-noviny.cz .

Seznam rubrik

Oblíbené stránky

více

Útok moukou byl podvod. Bendigovi hrozí trest, že úřady zaměstnal zbytečně

Zpěvák Jan Bendig se nestal obětí útoku moukou, jak sám všude rozhlašoval. Celou událost s „pachatelem“ ve skutečnosti...

Dcera Vladimíra Ráže žije bez ruky. Protézu odložila po dvaceti letech

Veronika Rážová (43) je dcerou slavného českého herce Vladimíra Ráže. Narodila se bez levé horní končetiny. Za hendikep...

Bufet v Českém Krumlově se stal přes noc hitem. Zaujal řízkovým chlebíčkem

Fotografie chlebíčku na řízku obletěla na sociálních sítích během středečního dne téměř všechny skupiny. Tuto...

Jak uspokojit ženu? Odborníci vědí, jak na to. A za pokus to rozhodně stojí

„Přestože jsem po třicet let zkoumal ženskou psychiku, nejsem s to odpovědět na velkou, dosud nezodpovězenou otázku, co...

Známé tváře kritizují Michala Novotného. Nejsem homofob, brání se herec

Na Michala Novotného se na sociálních sítích snesla vlna kritiky. Herec v rozhovoru pro týdeník Téma mimo jiné řekl, že...