Pondělí 26. února 2024, svátek má Dorota
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
  • Pondělí 26. února 2024 Dorota

Schwarzenberg by měl rád Kalouska opět na financích

23. 10. 2013 12:00:38
Včera probíhala na internetu předvolební debata lídrů stran, jejichž potenciál by je mohl dostat do sněmovny. Diskuze byla velice podnětná a vyplynulo z ní několik varovných faktů. Snad nejvíce mne překvapilo prohlášení Bobošíkové, že v případě volebního úspěchu jejího hnutí Hlavu vzhůru, by ráda viděla jako příštího premiéra Václava Klause. Pravda, naše ústava je nedokonalá a v tomto případě se to ukázalo v plné nahotě. Premiérem, ale i ministrem, se může stát i člověk, který vůbec neprošel volebním kláním, tím pádem si nezískal důvěru lidí a přesto by mohl obsadit nejvyšší posty. Paradox!

Nepředpokládám sice, že Bobošíkové nové uskupení získá takovou důvěru voličů, že se do sněmovny dostane, ale samotná představa, že by bývalý prezident, privatizační rozprodávač národního majetku a člověk, který svou amnestií osvobodil největší zloděje, podvodníky a korupčníky, Václav Klaus, bez důvěry občanů usedne do premiérského křesla, mnou hluboce otřásla.

Dalším, velice důležitým sdělením národu a potažmo i voličům, přišlo od Schwarzenberga. Ten, jak sám prohlásil, při jeho skromnosti, se domnívá, že jeho TOP 09 ve volbách získá dvacet procent hlasů a v tom případě by rád instaloval do funkce ministra financí opět mystifikátora Miroslava Kalouska. Onoho Kalouska, který se stal v Nečasově vládě nejnenáviděnějším členem vlády vůbec. I když zdatně soupeřil s Drábkem.

Zdá se vám to celé nesmysl? Omyl, je to docela možné. Ona se totiž může opakovat naprosto stejná situace jako v roce 2010. Pokud levice, a ve volbách jsou pouze dvě levicové strany, ČSSD a KSČM, nezíská většinu, nebude schopná vládu, která by dostala důvěru, sestavit. Předpokládám, že se do sněmovny dostane Babišovo ANO, i když se strašlivě divím, kolik lidí mu naletělo, podobně jako před lety Bártovi, TOP 09, ta by mohla získat, dle mého názoru kolem 15 % hlasů, stejně jako Babiš, dále počítám, že letos uspěje i KDU-ČSL a možná Okamura a zcela určitě se do sněmovny dostane ODS. Tedy všechny strany hlásící se spíše k pravici či pravému středu. A jsem naprosto přesvědčen, že pokud by toto uskupení dosáhlo většiny, mohl by se premiérem stát právě Schwarzenbeg a mimistrem financí jeho loutkovodič Kalousek. A to i přesto, že by se tento post líbil Slovákovi a agentu STB Babišovi. Na něj by asi zbyl ministr zemědělství a on by si mohl přihrávat ještě více kšeftů pro své šizené a mnohdy geneticky mutované potraviny.

To vše nám opět hrozí, pokud by občané tohoto státu nedali levici dostatečný počet svých hlasů. Přemýšlejme, chceme, aby financím opět vládl Kalousek? Chceme, aby se na výsluní opět dostala Němcová, aby se, nedej Bože, stal premiérem Schwarzenberg? Jestli ne, pak nezbývá nic jiného než dát hlas levici. Je to prosté, vše záleží jenom na nás.

Autor: Vladimír Kapal | středa 23.10.2013 12:00 | karma článku: 17.18 | přečteno: 644x

Další články blogera

Tato rubrika neobsahuje žádné články...

Další články z rubriky Politika

Ondřej Šebesta

Nenechme si vnutit poraženectví

Nesmíme zapomínat na to, že se republice daří velmi dobře, asi nejlíp v její historii. Tím netvrdím, že se nůžky nerozevírají a že nejsou mezi námi spoluobčané, kteří tak tak vycházejí se svými příjmy.

26.2.2024 v 7:00 | Karma článku: 5.31 | Přečteno: 93 | Diskuse

Martin Mařák

Bez migrace Evropa zemře hlady

Myslím si, že v nastávajících volbách se hraje i o to, aby se podobní blázni a naprosto nevhodní politici pro výkon jim svěřené funkce nedostali nejen coby poslanci do Evropského parlamentu, ale ani do Evropské komise.

25.2.2024 v 13:12 | Karma článku: 20.33 | Přečteno: 549 | Diskuse

Miroslav Gruner

Víme, že Ukrajina se minskými dohodami zavázala uskutečnit místní volby a to nesplnila ...

V lednu 2022 uvedl O.Danilov, předseda ukrajinské Rady národní bezpečnosti, v rozhovoru pro AP, že Západ by neměl Kyjev tlačit do plnění minských dohod o zastavení bojů na Donbasu (seznam.cz: "Ukrajina nechce plnit minské dohody")

25.2.2024 v 8:33 | Karma článku: 37.02 | Přečteno: 1026 | Diskuse

František Kašpárek

Oči doširoka zavřené

Navalnyj, Lira, Assange. Co tyto případy spojuje a naopak rozděluje? Jsme vždy a za každých okolností v souladu s evropskými hodnotami?

24.2.2024 v 13:10 | Karma článku: 26.59 | Přečteno: 341 | Diskuse

Petr Kopáček

2 roky statečného boje Ukrajiny – porážka Ruska by nám stačit neměla

Když budeme jako Česko a EU chtít, Rusko nemá šanci. Česku se pomoc Ukrajině vyplatí. Zvažme nyní založení evropské obranné aliance, na pomoc USA nelze spoléhat navždy. A porážka Moskvy nestačí - lepší by bylo rozdělení Ruska.

24.2.2024 v 12:38 | Karma článku: 19.43 | Přečteno: 773 | Diskuse
Počet článků 171 Celková karma 0.00 Průměrná čtenost 4707
Reginální publicista a noviinář, který se celý život snaží o pravdivé informace. někdy se ovšem i nyní v novinách objevit nesmmějí, a proto bych je chtěl zveřejňovat právě zde. Více se dozvíte na: www.brandyske-noviny.cz .

Seznam rubrik

Oblíbené stránky

více

Útok moukou byl podvod. Bendigovi hrozí trest, že úřady zaměstnal zbytečně

Zpěvák Jan Bendig se nestal obětí útoku moukou, jak sám všude rozhlašoval. Celou událost s „pachatelem“ ve skutečnosti...

Dcera Vladimíra Ráže žije bez ruky. Protézu odložila po dvaceti letech

Veronika Rážová (43) je dcerou slavného českého herce Vladimíra Ráže. Narodila se bez levé horní končetiny. Za hendikep...

Bufet v Českém Krumlově se stal přes noc hitem. Zaujal řízkovým chlebíčkem

Fotografie chlebíčku na řízku obletěla na sociálních sítích během středečního dne téměř všechny skupiny. Tuto...

Jak uspokojit ženu? Odborníci vědí, jak na to. A za pokus to rozhodně stojí

„Přestože jsem po třicet let zkoumal ženskou psychiku, nejsem s to odpovědět na velkou, dosud nezodpovězenou otázku, co...

Známé tváře kritizují Michala Novotného. Nejsem homofob, brání se herec

Na Michala Novotného se na sociálních sítích snesla vlna kritiky. Herec v rozhovoru pro týdeník Téma mimo jiné řekl, že...