Pondělí 26. února 2024, svátek má Dorota
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
  • Pondělí 26. února 2024 Dorota

Tenhle stát už není pro lidi

11. 08. 2014 14:23:49
Tedy, přesněji řečeno, pro normální obyčejné české lidi. Pro různou svoloč, šmejdy, ohlupující staré a naivní důchodce, pro šizuňky, tuneláře a parazitující cikány, pro ty je Česká republika zemí zaslíbenou, jakési El Dorado či Klondike.

V pátek, 8. srpna, ve večerních televizních zprávách jsem slyšel informaci, která mne doslova šokovala. Říkali tam, že v naší, rádoby demokratické republice, je stíháno exekutory na sto padesát tisíc dětí, které sotva dovršily osmnáctý rok věku. Tyto děti dílem jely bez lístku načerno, a protože dle zákona je není možné stíhat, počkaly si dopravní podniky, až dovrší plnoletosti, jejich případ předaly dalším šizuňkům, exekutorům, a ti vymáhají na těchto dětech desetitisícové částky. Ony ty dopravní podniky při čekání na jejich plnoletost, počítaly každý den penále. A exekutoři si chtějí též velmi lehce vydělat a výsledkem jsou ony velmi vysoké částky.

Pravda, načerno se jezdit nemá, rodiče mohli udělenou pokutu uhradit. Pokud o ní ovšem vůbec věděli, i to totiž ve zprávách zaznělo. Jenomže exekutoři stíhají i další nešťastné děti a ten druhý příklad je ještě otřesnější.

Sociálně velmi slabá rodina, česká rodina. Práce není, peníze též nejsou, a tak tato rodina nežije, pouze přežívá. A má nezletilé děti. Samozřejmě neplatí poplatky za svoz popelnic, jinak by neměla na jídlo. Úřady na rodině poplatky vymáhají, ale ani čert, neboli exekutoři, na podobnou rodinu nemohou. Ona totiž nemá vůbec nic, co by mohli oni novodobí loupežníci prodat. A zase se v klídku čeká.

Mladá dívka z podobné rodiny byla rodině odebrána a umístěna v dětském domově. Tam měla aspoň splněné základní životní potřeby a navykla si i na základní hygienické potřeby normálního člověka. V dětském domově byla až do svých osmnáctých narozenin a byla, dá se říci, šťastná. Jenomže, i když v místě trvalého bydliště léta prokazatelně nežila, nikdo ji totiž neodhlásil a rodiče za ní samozřejmě poplatky za popelnici neplatili, úřady si zase počkaly, až jí bylo osmnáct, napočítaly jí dlužnou částku za službu, kterou po léta nevyužívala, připočítaly lichvářské penále a holčičko, plať!

Jenomže z čeho? Opět přišli na řadu exekutoři, připočítali si ohromně vysoké částky jako odměnu a začali na děvčeti, které ještě ani nepracovalo, opět desetitisícové částky. Odvolání a dovolávání spravedlnosti bylo bez úspěchu.

Tito mladí, sotva plnoletí lidé tak dostávají do vínku tak ohromné dluhy, že je nasnadě, že se z nich možná po celý život nevyhrabou. A kdo je na vině? Tenhle stát, jeho legislativa, která myslí na občana pouze v jediném smyslu – co nejvíce z něho vyrvat, pokud možno naprosto vše.

Když třináctiletý kluk někoho málem zabije, nestane se mu nic, není trestně odpovědný. Nikdo si nepočká do jeho osmnáctin, a pak ho obžaluje z vraždy nebo pokusu o ní. Ale pokud se jedná o peníze, možné to je. Ale hlavně budeme mít plnou hubu a sdělovací prostředky informací o péči o dítě. Rodič dá děcku pohlavek? Aféra jak hrom! Ale exekutoři a všemocní úředníci mohou vše, i ničit život sotva plnoletým dětem.

A co dělat s dětskými černými pasažéry? Lze postupovat i takto. A jsou to mé vlastní zážitky. Asi před třemi lety jsem jel s malým vnoučkem do zoologické zahrady v Ústí nad Labem. Trolejbusem. Vzápětí přistoupilo asi deset cikánů ve věku tak deset až šestnáct let. Záměrně nepíši Romů. Mám mezi cikány několik dobrých známých a lze říci, že kamarádů a oni sami si říkají Cigáni, že prý Romové se nazývá nejhorší sběř mezi nimi. „Nemluv o nás, jako o Romech, my jsme Cikáni a jsme na to hrdí,“ říkala mi má kamarádka Boženka, cikánka a velice slušný a pracovitý člověk, občas spolu zajdeme na kafíčko.

Ale zpět do Ústí. Ti cikáni stáli úplně vzadu vozu, řvali, dupali, měli na přítomná děvčata, ale i ženy, velice neslušné narážky řvané z plných plic. Pak přistoupil revizor. Všichni jsme měli lístky nebo platné průkazky. Až na jednoho mladíka, Čecha. Revizor mu vyměřil pokutu, mladík sice nadával, ale pokutu zaplatil. Byl jsem zvědav, co udělá revizor z tou řvoucí, paviánům podobnou, tlupou. Neviděl jsem ani jednoho z nich označit jízdenku a velice jsem pochyboval, že by měli předplacené průkazky. Ten revizor zkontroloval poslední cestující před oněmi paviány, otočil se, a jakmile trolejbus zastavil, vystoupil. Nezkontroloval ani jednoho z těch cikánů.

Druhý případ z letoška. Město Kladno a namísto trolejbusu autobus. I tady nastoupilo šest cikánů. Jenomže zde byli jak mladí, tak staří. A opět řev, sprostoty, prostě hrůza. A zase revizor. Scénář nemusím popisovat, byl naprosto stejný. K cikánům opět ani nedošel.

Platí zákony pro všechny stejně? Měly by! Jenomže by je měl někdo dodržovat. Proč může být na sotva plnoleté děti přísnost neznající mezí a na snědé spoluobčany neplatí? Žijí snad v jiné zemi? Platí tam jiné zákony? Nikoliv, žijí tady s námi, ale v rámci pseudohumanity, pozitivní diskriminace a tolerance, se ničí životy mladých lidí českého původu. Cikáni jsou mimo, je to současná právní šlechta, žádné zákony na ně zřejmě neplatí.

A tak tvrdím, že tenhle stát tady už není pro lidi, je tady jen na to, aby je odřel až na kost a jejich peníze získali všelijací šizuňkové na dotacích, třeba i na těch, které jsou určeny právě cikánům.

Autor: Vladimír Kapal | pondělí 11.8.2014 14:23 | karma článku: 43.40 | přečteno: 4147x

Další články blogera

Tato rubrika neobsahuje žádné články...

Další články z rubriky Politika

Ondřej Šebesta

Nenechme si vnutit poraženectví

Nesmíme zapomínat na to, že se republice daří velmi dobře, asi nejlíp v její historii. Tím netvrdím, že se nůžky nerozevírají a že nejsou mezi námi spoluobčané, kteří tak tak vycházejí se svými příjmy.

26.2.2024 v 7:00 | Karma článku: 5.99 | Přečteno: 128 | Diskuse

Martin Mařák

Bez migrace Evropa zemře hlady

Myslím si, že v nastávajících volbách se hraje i o to, aby se podobní blázni a naprosto nevhodní politici pro výkon jim svěřené funkce nedostali nejen coby poslanci do Evropského parlamentu, ale ani do Evropské komise.

25.2.2024 v 13:12 | Karma článku: 20.93 | Přečteno: 561 | Diskuse

Miroslav Gruner

Víme, že Ukrajina se minskými dohodami zavázala uskutečnit místní volby a to nesplnila ...

V lednu 2022 uvedl O.Danilov, předseda ukrajinské Rady národní bezpečnosti, v rozhovoru pro AP, že Západ by neměl Kyjev tlačit do plnění minských dohod o zastavení bojů na Donbasu (seznam.cz: "Ukrajina nechce plnit minské dohody")

25.2.2024 v 8:33 | Karma článku: 37.20 | Přečteno: 1042 | Diskuse

František Kašpárek

Oči doširoka zavřené

Navalnyj, Lira, Assange. Co tyto případy spojuje a naopak rozděluje? Jsme vždy a za každých okolností v souladu s evropskými hodnotami?

24.2.2024 v 13:10 | Karma článku: 26.70 | Přečteno: 342 | Diskuse

Petr Kopáček

2 roky statečného boje Ukrajiny – porážka Ruska by nám stačit neměla

Když budeme jako Česko a EU chtít, Rusko nemá šanci. Česku se pomoc Ukrajině vyplatí. Zvažme nyní založení evropské obranné aliance, na pomoc USA nelze spoléhat navždy. A porážka Moskvy nestačí - lepší by bylo rozdělení Ruska.

24.2.2024 v 12:38 | Karma článku: 19.43 | Přečteno: 776 | Diskuse
Počet článků 171 Celková karma 0.00 Průměrná čtenost 4707
Reginální publicista a noviinář, který se celý život snaží o pravdivé informace. někdy se ovšem i nyní v novinách objevit nesmmějí, a proto bych je chtěl zveřejňovat právě zde. Více se dozvíte na: www.brandyske-noviny.cz .

Seznam rubrik

Oblíbené stránky

více

Útok moukou byl podvod. Bendigovi hrozí trest, že úřady zaměstnal zbytečně

Zpěvák Jan Bendig se nestal obětí útoku moukou, jak sám všude rozhlašoval. Celou událost s „pachatelem“ ve skutečnosti...

Dcera Vladimíra Ráže žije bez ruky. Protézu odložila po dvaceti letech

Veronika Rážová (43) je dcerou slavného českého herce Vladimíra Ráže. Narodila se bez levé horní končetiny. Za hendikep...

Bufet v Českém Krumlově se stal přes noc hitem. Zaujal řízkovým chlebíčkem

Fotografie chlebíčku na řízku obletěla na sociálních sítích během středečního dne téměř všechny skupiny. Tuto...

Jak uspokojit ženu? Odborníci vědí, jak na to. A za pokus to rozhodně stojí

„Přestože jsem po třicet let zkoumal ženskou psychiku, nejsem s to odpovědět na velkou, dosud nezodpovězenou otázku, co...

Známé tváře kritizují Michala Novotného. Nejsem homofob, brání se herec

Na Michala Novotného se na sociálních sítích snesla vlna kritiky. Herec v rozhovoru pro týdeník Téma mimo jiné řekl, že...