Pondělí 26. února 2024, svátek má Dorota
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
  • Pondělí 26. února 2024 Dorota

Mělo by vzniknout občanské sdružení koncesionářů ČT

28. 01. 2015 14:12:30
Česká televize hospodaří se sedmi a půl miliardami korun ročně. Převážnou část těchto peněz tvoří povinné koncesionářské poplatky. Tedy peníze od lidí. Za tyto peníze, které ČT tvrdě vymáhá, a podle současného ministra kultury Hermana, by měl povinně poplatky platit každý bez ohledu na to, zdali televizní přístroj vlastní či nikoliv, by měli mít občané zajištěné vyvážené a objektivní zpravodajství o situaci nejen ve státě, ale i ve světě.

O tom, že se u ČT o objektivitě nedá vůbec hovořit, si cvrliká každý vrabec na území republiky, tak je zpravodajství této rádoby veřejnoprávní televize, profláknuté. Několik příkladů toho, komu jde ČT na ruku. Po posledních parlamentních volbách se dostala TOP 09 do opozice a na chodu státu ztratila jakýkoliv vliv, vzhledem ke stávající koalici. Dalo by se předpokládat, že opozičním poslancům nebude dáván ČT tolik prostoru, jak tomu bylo ještě za vlády této strany. Pravdou je však opak. Zatímco se z obrazovek pomalu vytrácí mumlající a pospávající „pan kníže“ Schwarzenberg, jehož pomočené fotografie proběhly internetem, jeho místo, jako prime person, zaujal nesmrtelný Kalousek, pravděpodobný nástupce dožívajícího člena Bilderbergu v čele této strany. Není jediného dne, kdy se cokoliv projednává ve vládě, aby nedostal mnoho prostoru k jeho posměšným a urážejícím výpadům. A přitom je dnes jen bezvýznamným opozičníkem, bez jakéhokoliv vlivu. I z tohoto příkladu je vidět, komu ČT nahrává.

Dalším příkladem nám všem může být občanská válka na Ukrajině. Zatímco soukromé internetové rádio Svobodný vysílač již dvakrát vyslalo členku bratislavské redakce přímo do ohniska bojů, do Doněcka a Luhanska, aby přinesla posluchačům pravdivé a nezkreslené informace, ČT si pěstuje reportéra Karase v Kyjevě, odkud manipuluje diváky televize nepravdivými a zkreslenými informacemi nahrávajícími fašistické vládě Ukrajiny. Z jeho reportáží skutečné podstaty dění neznalý divák musí zákonitě nabýt dojmu, že bomby, granáty a miny padající na doněcké školy, nemocnice a sídliště vystřelují zločinci, teroristé a separatisté z východu země. Od tohoto zaprodance divák neslyšel ani jediné slovo o tom, že bývalá premiérka, smrtelně chorá Tymošenková, která v oprávněném vězení za ohromnou defraudaci veřejných prostředků úpěla v nemocnici a kterou chtěl západ dostat z vězení, aby jí v Německu prakticky zachránili život a která po ozbrojeném puči z Majdanu zázračně obživla a uzdravila se, chtěla na ty ruské svině na východě země házet jaderné bomby, kdyby je Ukrajina měla.

Ve zpravodajství ČT se neobjevilo ani slovo o lžích premiéra Ukrajiny Jaceňjuka, nebo jak se tento fašista správně píše, který překrucuje dějiny neskutečným lhaním a vymýšlením si. Podle něho koncentrační tábor v Osvětimi neosvobodila sovětská Rudá armáda, ale Ukrajina. A v podobných lžích by se dalo ještě dlouho pokračovat.

Nedávno se právě kvůli neobjektivitě a lhaní zpravodajských redakcí ČT objednali zástupci občanských iniciativ u Rady české televize, aby tam zjednali, nebo se alespoň pokusili zjednat nápravu. Už jen fakt, velice ponižující fakt, že předseda této komise Dědič omezil stížnosti zástupců občanů na pouhé tři minuty, byl výsměchem všem koncesionářům platících poplatky. A tento výsměch nesnižuje ani fakt, že zástupce občanů protáhl své vystoupení na celých a neuvěřitelných pět minut. A to prosím, celá televizní rada včetně jejího předsedy, arogantního a namyšleného předsedy Dědiče, je královsky placená též z peněz koncesionářů.

Výsledek této občanské iniciativy byl fakticky nulový, televizní rada všechny námitky šmahem odmítla.

A jaké by mohlo být řešení? Mělo by vzniknout občanské sdružení, do nějž by se měli přihlásit všichni ti, kdož platí koncesionářské poplatky, platí si tudíž Českou televizi ze svého, donutit poslance ve sněmovně, aby změnili zákon a zástupci takto vzniklého občanského sdružení, by měli mít v televizní radě většinu, neboť by zastupovali miliony koncesionářů. A právě ony miliony nás, kdož ČT pravidelně měsíčně platíme, by měly být onou mocnou silou, před kterou by museli jak sebestřední politici, ale i namyšlení televizní radní, ustoupit.

Pokud se toto nestane, bude si z nás, kteří nejsme spokojeni s objektivitou, ale ani formou a řazením zpráv spokojeni, ČT i nadále dělat šoufky podle rčení, držte klapačky a plaťte, ovčani. Podle mého názoru by se tohoto úkolu měl ujmout nějaký známý, ale též nespokojený právník, aby této myšlence dal formu. A samozřejmě by potom záleželo na nás, milionech koncesionářů, zdali bychom konečně zahodili lenost a strach a do tohoto občanského sdružení se masově přihlásili. A viděli byste, vážení spoluovčani, jak by politici museli obrátit, jen si vzpomeňte na Pepe Grilla v Itálii a nebylo by poté vyloučeno, že by tato ohromná síla, pokud by se lidé konečně sjednotili a dohodli, se zúčastnila parlamentních voleb a podle vzoru Islandu, by se mohl u nás konečně začít dělat pořádek. Pokud se toto nestane, pak nás různí Kalouskové, Babišové, Zaorálci a Dienstbierové a nesmíme ovšem zapomenout i na cizince Schwarzenberga, budou i nadále ohlupovat a hlavně okrádat. Domnívám se, že už je toho všeho až moc.

Poznámka: Tento článek bude čten autorem (dnes 28. ledna 2015 ve 14:44 hod) na rádiu Svobodný vysílač CS

Autor: Vladimír Kapal | středa 28.1.2015 14:12 | karma článku: 38.71 | přečteno: 2061x

Další články blogera

Tato rubrika neobsahuje žádné články...

Další články z rubriky Politika

Ondřej Šebesta

Nenechme si vnutit poraženectví

Nesmíme zapomínat na to, že se republice daří velmi dobře, asi nejlíp v její historii. Tím netvrdím, že se nůžky nerozevírají a že nejsou mezi námi spoluobčané, kteří tak tak vycházejí se svými příjmy.

26.2.2024 v 7:00 | Karma článku: 6.90 | Přečteno: 139 | Diskuse

Martin Mařák

Bez migrace Evropa zemře hlady

Myslím si, že v nastávajících volbách se hraje i o to, aby se podobní blázni a naprosto nevhodní politici pro výkon jim svěřené funkce nedostali nejen coby poslanci do Evropského parlamentu, ale ani do Evropské komise.

25.2.2024 v 13:12 | Karma článku: 20.93 | Přečteno: 566 | Diskuse

Miroslav Gruner

Víme, že Ukrajina se minskými dohodami zavázala uskutečnit místní volby a to nesplnila ...

V lednu 2022 uvedl O.Danilov, předseda ukrajinské Rady národní bezpečnosti, v rozhovoru pro AP, že Západ by neměl Kyjev tlačit do plnění minských dohod o zastavení bojů na Donbasu (seznam.cz: "Ukrajina nechce plnit minské dohody")

25.2.2024 v 8:33 | Karma článku: 37.24 | Přečteno: 1047 | Diskuse

František Kašpárek

Oči doširoka zavřené

Navalnyj, Lira, Assange. Co tyto případy spojuje a naopak rozděluje? Jsme vždy a za každých okolností v souladu s evropskými hodnotami?

24.2.2024 v 13:10 | Karma článku: 26.70 | Přečteno: 342 | Diskuse

Petr Kopáček

2 roky statečného boje Ukrajiny – porážka Ruska by nám stačit neměla

Když budeme jako Česko a EU chtít, Rusko nemá šanci. Česku se pomoc Ukrajině vyplatí. Zvažme nyní založení evropské obranné aliance, na pomoc USA nelze spoléhat navždy. A porážka Moskvy nestačí - lepší by bylo rozdělení Ruska.

24.2.2024 v 12:38 | Karma článku: 19.43 | Přečteno: 780 | Diskuse
Počet článků 171 Celková karma 0.00 Průměrná čtenost 4707
Reginální publicista a noviinář, který se celý život snaží o pravdivé informace. někdy se ovšem i nyní v novinách objevit nesmmějí, a proto bych je chtěl zveřejňovat právě zde. Více se dozvíte na: www.brandyske-noviny.cz .

Seznam rubrik

Oblíbené stránky

více

Útok moukou byl podvod. Bendigovi hrozí trest, že úřady zaměstnal zbytečně

Zpěvák Jan Bendig se nestal obětí útoku moukou, jak sám všude rozhlašoval. Celou událost s „pachatelem“ ve skutečnosti...

Dcera Vladimíra Ráže žije bez ruky. Protézu odložila po dvaceti letech

Veronika Rážová (43) je dcerou slavného českého herce Vladimíra Ráže. Narodila se bez levé horní končetiny. Za hendikep...

Bufet v Českém Krumlově se stal přes noc hitem. Zaujal řízkovým chlebíčkem

Fotografie chlebíčku na řízku obletěla na sociálních sítích během středečního dne téměř všechny skupiny. Tuto...

Jak uspokojit ženu? Odborníci vědí, jak na to. A za pokus to rozhodně stojí

„Přestože jsem po třicet let zkoumal ženskou psychiku, nejsem s to odpovědět na velkou, dosud nezodpovězenou otázku, co...

Známé tváře kritizují Michala Novotného. Nejsem homofob, brání se herec

Na Michala Novotného se na sociálních sítích snesla vlna kritiky. Herec v rozhovoru pro týdeník Téma mimo jiné řekl, že...