Čtvrtek 7. prosince 2023, svátek má Ambrož, Benjamin
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
  • Čtvrtek 7. prosince 2023 Ambrož, Benjamin

S křupany se nebavím a vyhrůžek se nebojím

31. 01. 2015 15:30:14
Včerejší můj článek o nakládání tanků do ukrajinského velkokapacitního letadla Mrija vzbudil u řady čtenářů emoce a psali mi na mou e-mailovou adresu. Kromě těch, kteří se situací kolem ukrajinského konfliktu, regulérní občanskou válkou s prvky genocidy, zabývají podrobně a psali příznivé hodnocení, se ozvali i sluníčkáři, pravdoláskaři a především podržtaškové, kteří jsou tak loajální s konáním naší vlády, že jim můj článek řádně zvedl hladinu adrenalinu. Pravda, těch příznivých ohlasů bylo více, ty nepříznivé se však vyznačovaly jedním společným aspektem, sprostým urážením a neskutečným křupanstvím.

Pokud někdo napsal nesouhlasný e-mail, ale byl veden slušně a věcně, odpověděl jsem v rámci možností, na ty druhé, sprosté, jsem nereagoval. Dokonce mi kdosi v mailu tykal, aniž bychom se znali, aniž bych komukoliv tykání dovolil a navíc mi dost vážným způsobem vyhrožoval. Všem podobným vyhrožovatelům musím říci, že jsem již byl v mé novinářské praxi kvůli článkům přepaden, boxerem mi byly vyraženy zuby a dokonce po mně stříleli. Platné jim to nebylo nic, ve své práci, odhalování všech svinstev, jsem pokračoval a stejně tak budu pokračovat i nyní.

A teď k obsahu článku. Psal jsem o nakládání tanků do ukrajinské Mrije. Srovnejme si tedy fakta, známá fakta. Před čtrnácti dny prohlásil mluvčí ukrajinského ministerstva obrany, že pravidelné, vládní ukrajinské armádě, docházejí těžké zbraně, především tanky, takže Ukrajina musela sáhnout ke zprovozňování tanků trofejních. Toto bylo uvedeno v v mainstreamu, tedy ve vládní hlásné troubě. Následně nato slíbí ministr obrany ČR, že republika poskytne ukrajinské armádě deset tisíc kusů zimní výstroje. Přitom se nikdy nikde neobjevila v mainstreamu jediná fotografie nakládání této výstroje do letadel, zato se objevila fotka nakládání tanků do ukrajinské Mrije.

Teprve dnes, až po zveřejnění mého článku s fotografií se probudila idnes a uveřejnila, že se jedná o zásilku tanků, modernizovaných T 72 a další těžkou výzbrojí, do republiky Mali. Provoz Mrije je tak drahý, že naše armáda její služby při přepravě vojáků a vojenského materiálu do Afghánistánu musela odmítnout a musela využít několika letů našich totálně předražených letadel Casa. Pochybuji, že by Mali na Mriju peníze měla. Po informacích z ukrajinských oficiálních pramenů o nedostatku tanků, by věřil tomu, že ukrajinská Mrija veze tanky do Mali, snad jen duševně omezený nebo naprosto neznalý člověk. Dokonce se ke mně dostala informace, že Mrija s tanky jaksi omylem přistála v Kyjevě, ale ověřeno to nemám.

Dalšími výtkami prošpikoval sprostý e-mail jakýsi človíček, který neumí nic jiného, nežli urážet, který mi napsal, že kálím do vlastního hnízda, když kritizuji ČSSD za servilitu k USA a podporu fašistické vlády na Ukrajině. Je vidět, že tento člověk myslí doslova a do písmene stalinisticky, pravděpodobně je příliš mladý, nicméně myšlení má podobné či totožné, jako někdejší svazáci.

Zřejmě mu nedošlo, nebo mé předešlé články nečetl dosti pozorně, neboť jsem v nich upozorňoval, že jsem celoživotní pacifista a odmítám řešení jakéhokoliv konfliktu válkou, násilím a v případě ukrajinské vládní armády dokonce zvěrstvy, za které by měla být stíhána soudem v Haagu. Doklady o zvěrstvech páchaných na etnických Rusech na východě Ukrajiny jsou ve velkém množství na internetu.

Pokud vláda a je zcela lhostejné, že to je vláda ČSSD podporuje snahy USA, EU a NATO rozdmýchat ozbrojený konflikt s Ruskem, který by mohl, a pravděpodobně i přerostl, do konfliktu světového, vzhledem k existujícím smlouvám mezi státy, pak je to něco, co tolerovat nemohu a ani nechci a nebudu. Fakt, že jsem členem stejné strany, na mém postoji vůbec nic nemění. S válkou, násilím a zabíjením, zbytečným zabíjením, se nikdy nesmířím. Pokud by můj postoj ČSSD vadil, tím, že ji servilně nepodporuji ve všem, ale pouze v něčem, pak jsem ochoten z této strany vystoupit. V demokratické společnosti je přece zcela běžné, že existuje rozdílnost názorů v jednom uskupení a je pouze otázka, jak si to členové srovnají mezi sebou. Já však ze svého odmítání podpory agresivní politiky USA a jejich nohsledů neustoupím.

Nikdy v životě jsem neustupoval nátlaku, naopak, čím více na mne byl vytvářen, tím více jsem se zatvrdil, a naprosto stejně to platí i v tomto případě. Já prostě válku odmítám, odmítám přítomnost cizích vojsk u nás, stejně jako odmítám přítomnost našich vojsk v cizích zemích, nota bene ve prospěch naprosto někoho jiného, v tomto případě USA. Nebo někoho z občanů ČR Iráčané, Kosované, Srbové či Afghánci vojensky napadli? Vyhlásili nám válku? Nevím o tom, tak proč naši vojáci v jejich zemích válčí? Vždyť je, ale ani vojáky ostatních států, v těchto zemích nikdo nechce. A proto musím naše vojáky v cizích zemích považovat za žoldáky, a na tom nic nezmění ani názor prezidenta Zemana, jehož si v ostatních záležitostech vážím. V tomto případě však mám názor diametrálně odlišný a nehodlám na něm nic měnit.

Poznámka: Tento blog bude čten živě autorem, dnes (v sobotu 31.1.2015 po 15:41 hod) na rádiu Svobodný vysílač CS Autorovi bude možno zavolat do vysílání, tel: 731 908 213 , Skype: studio_kladno_svcs

Autor: Vladimír Kapal | sobota 31.1.2015 15:30 | karma článku: 34.71 | přečteno: 2620x

Další články blogera

Tato rubrika neobsahuje žádné články...

Další články z rubriky Politika

Lubomír Sedlák

Nakolik za svou smrt mohl sám prezident Kennedy?

Před časem jsem na těchto stránkách psal, jak jsem trochu s nedůvěrou přistupoval k jednomu z dalších českých dokumentárních filmů o Miloši Formanovi uváděnému v televizi.

6.12.2023 v 20:47 | Karma článku: 6.84 | Přečteno: 198 | Diskuse

Jan Bartoň

Vláda: Fialovo fialové řešení ekonomiky

Fialová barva vzniká smísením barev primárních – červené a modré. Naše vláda vedená modrou ODS nabízí řešení s hodně červeným obsahem a vzniká tak fialová Fialova politika.

6.12.2023 v 8:00 | Karma článku: 33.31 | Přečteno: 901 | Diskuse

Martin Mařák

Doomeři v naší politice

Mezi nejklasičtější doomery v politice u nás patří apokalyptik Rajchl a jeho loňské výroky o tom, jak nebude plyn, lidé zmrznou, průmysl se zastaví, elektřina bude stát tisíc € za megawatthodinu a litr benzínu sto padesát korun.

4.12.2023 v 17:43 | Karma článku: 10.30 | Přečteno: 305 | Diskuse

Jan Ziegler

Rusko a Hamás jako dvojčata, vraždy dětí a masivní korupce

Perfektně to vystihl Rus Vitalij Ginzburg, který ve svém skvělém komentáři, přesvědčivě doložil. že putinovské Rusko a fanatičtí islamističtí zabijáci z Hamásu mají hodně sdílených podobenství a zločinů.

4.12.2023 v 12:24 | Karma článku: 25.62 | Přečteno: 510 | Diskuse

Jan Bartoň

Klima : Klimatologové a média útočí a ohromují

Dostali jsme přímý zásah 240000000000000000000 elektronvoltů. Odkud, nevíme. Klima je nejteplejší za 100000 let.

4.12.2023 v 8:00 | Karma článku: 36.02 | Přečteno: 973 | Diskuse
Počet článků 171 Celková karma 0.00 Průměrná čtenost 4707
Reginální publicista a noviinář, který se celý život snaží o pravdivé informace. někdy se ovšem i nyní v novinách objevit nesmmějí, a proto bych je chtěl zveřejňovat právě zde. Více se dozvíte na: www.brandyske-noviny.cz .

Seznam rubrik

Oblíbené stránky

více

Vyhráli čtvrt miliardy ve sportce, roky se schovávají. Radost nikdy nepřišla, říkají

Premium Na těle má vytetovaných šest čísel. 3, 5, 7, 8, 25 a 29. Jsou to čísla, která jemu a jeho manželce přinesla 250 milionů...

Zemřela slovenská zpěvačka Haščáková z pěveckého dua MC Erik & Barbara

Ve věku 43 let zemřela na Floridě slovenská zpěvačka Barbara Haščáková z pěveckého dua MC Erik & Barbara, které se v...

České croblihy končí. Špatné rozhodnutí srazilo pekárně vaz

Pekárna Oh Deer Bakery, kterou v roce 2017 otevřel Lukáš Vašek, v polovině prosince zavírá své provozy v Praze. Důvodem...

StarDance opustil cukrář Josef Maršálek. V děkovné řeči padla peprná slova

Osmé kolo StarDance bylo posledním pro cukráře Josefa Maršálka a Adrianu Maškovou. V rozstřelu byli s kajakářem...

Po snížení DPH potraviny zdraží, zjistil od obchodníků ministr Výborný

Snížení DPH o tři procentní body u potravin na 12 procent nesníží ceny v obchodech. V pondělí to ohlásil po jednání s...