Čtvrtek 7. prosince 2023, svátek má Ambrož, Benjamin
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
  • Čtvrtek 7. prosince 2023 Ambrož, Benjamin

Máme nejmilitarističtější branný zákon na světě

15. 04. 2015 17:54:16
Po přijetí návrhu branného zákona sněmovnou jsem se podíval do Wikipedie na země, které mají, podobně jako my, brannou povinnost i pro ženy. Byť jsem někde četl, že mají podobnou povinnost ženy i v Severní Koreji a ještě v jedné africké zemi, na Wikipedii se uvádí u Izraele, že je to jediný stát s brannou povinností žen na světě.

Jelikož jsou informace o Izraeli nejdostupnější i v otevřených zdrojích, pátral jsem o tom, jaké to v Izraeli vlastně je. Náš branný zákon uvádí, že k odvodu půjdou všechny muži i ženy v osmnácti letech, jedinou výjimkou u zdravých občanů ČR je pak pouze výchova dětí do věku tří let. Jak sdělil ministr obrany Martin Stropnický, branná povinnost u nás platí pro muže i ženy od osmnácti do šedesáti let. A právě tato fakta z České republiky činí nejmilitarističtější stát na světě, neboť takovýto časový rozsah nemají nikde jinde. Samozřejmě v kontextu branné povinnosti i u žen.

V Izraeli to je tak, že branná povinnost, tedy možnost zavolání záložníků zpět do činné služby, je od osmnácti do čtyřiceti osmi let. Starší muži a ženy již stát na vojnu nepovolává, u nás je horní hranice neskutečně vysoká. V Izraeli je povinná prezenční vojenská služba, u mužů trvá tři roky, u žen jenom rok. Je předřazená i studiu, což znamená, že i vysokoškolští studenti musí studium přerušit na tři roky, to muži a na rok v případě žen. Na vojnu nejsou povolávány ženy, které jsou v době nástupu na vojnu vdané a mají dítě, takové ženy jsou pak vojenské služby zproštěny.

A u nás? Ministr Stropnický tvrdil, že branná povinnost neznamená vojenskou prezenční službu. Jedná se prý o to jakýsi průzkum zdravotního, fyzického a psychického stavu osmnáctiletých. Podle mne to je lež. Pokud u nás nyní existuje branný zákon, existuje i možnost povolat odvedence do armády, jinak by přece tento branný zákon neměl smysl. A pokud existuje možnost povolání odvedenců do armády, musí existovat výcvik. Tak zní logika. Na co by Stropnickému byli desetitisíce chlapců a dívek, kdyby nedokázali vzít flintu ani do ruky?

Domnívám se, že opět jednou na nás hrají betla salámovou metodou. Nyní byl přijat branný zákon, a to i pro ženy, čímž už jenom tento fakt z nás činí jednu z nejmilitarističtějších zemí světa, všude jinde mohou ženy do armády též, ale na základě dobrovolnosti, u nás je to povinnost jít k odvodu a čekat až do šedesáti let, zdali si někdo vzpomene a na vojnu je nezavolá. Za nějaký čas, zatím se bude v mainstreamových médiích eskalovat nebezpečí vzniku konfliktu s největším zloduchem světa, s Ruskem, přijde buď tento, nebo jiný ministr obrany s tím, že když už máme branný zákon, měli bychom mít zákonitě i možnost brance vycvičit na vojáky a bude tu opět prezenční vojenská služba. Na jak dlouho netuším, ale jsem přesvědčen, že to budoucí odvedence a odvedenkyně jistojistě čeká.

Ale zatím ji ještě u nás nemáme. Co ale máme, to jsou odvody. Jsem naprosto přesvědčen, že všem odvedencům budou odebírány vzorky DNA s odůvodněním, že se jedná o prevenci budoucích eventuálních zranění. Tyto vzorky se uloží do databáze a za nějaké desetiletí budou mít vládci země kompletně zmapovaný národ. Do této databáze se začnou připisovat osobní údaje a budou si nás hlídat, jak psy na vodítku. I toto začalo přijetím branného zákona.

Já se toho jistě nedožiji, ale moji vnuci jistě, ale neumím si představit, že by v případě jakéhokoliv konfliktu, navlékli šedesátileté babičky do maskáčů a dali jim flinty, nebo je nutili k přískokům či k plížení, plazení. Bude to jistě pohled pro bohy. A protože naši zákonodárci v budoucnu nebudou jiní, nežli ti dnešní, jistě okopírují další nesmysly, které již nyní vládnou v některých zemích, například ve švédské armádě se v rámci prosazování rovnosti pohlaví, zrušily oddělené koupelny a klozety či ubikace.

Díval jsem se do volebních programů stran současné vládní koalice, ani v jediném jsem nenašel byť jen zmínku o tom, že by chtěl kdosi opět zavést branný zákon, že by zase příkaz od gubernátorů či místodržících, které naše loutky musejí poslechnout?

Branný zákon považuji za zrůdnost vymyšlenou současnou koalicí, lidé, kteří netouží po válčení, po vojenském šílenství, ale ani po tom, aby musely chodit k vojenským odvodům jejich dcery, by měli velice dobře zvážit, komu v příštích volbách dají svou důvěru. Po schválení zrůdnosti branného zákona jim já osobně již absolutně nevěřím.

Poznámka: Tento blog bude čten autorem dnes (15. 4. 2015, 17 -21 hod.) ve vysílání studia Kladno, na rádiu Svobodný vysílač CS

Autor: Vladimír Kapal | středa 15.4.2015 17:54 | karma článku: 35.67 | přečteno: 3777x

Další články blogera

Tato rubrika neobsahuje žádné články...

Další články z rubriky Politika

Lubomír Sedlák

Nakolik za svou smrt mohl sám prezident Kennedy?

Před časem jsem na těchto stránkách psal, jak jsem trochu s nedůvěrou přistupoval k jednomu z dalších českých dokumentárních filmů o Miloši Formanovi uváděnému v televizi.

6.12.2023 v 20:47 | Karma článku: 7.47 | Přečteno: 209 | Diskuse

Jan Bartoň

Vláda: Fialovo fialové řešení ekonomiky

Fialová barva vzniká smísením barev primárních – červené a modré. Naše vláda vedená modrou ODS nabízí řešení s hodně červeným obsahem a vzniká tak fialová Fialova politika.

6.12.2023 v 8:00 | Karma článku: 33.38 | Přečteno: 916 | Diskuse

Martin Mařák

Doomeři v naší politice

Mezi nejklasičtější doomery v politice u nás patří apokalyptik Rajchl a jeho loňské výroky o tom, jak nebude plyn, lidé zmrznou, průmysl se zastaví, elektřina bude stát tisíc € za megawatthodinu a litr benzínu sto padesát korun.

4.12.2023 v 17:43 | Karma článku: 10.30 | Přečteno: 305 | Diskuse

Jan Ziegler

Rusko a Hamás jako dvojčata, vraždy dětí a masivní korupce

Perfektně to vystihl Rus Vitalij Ginzburg, který ve svém skvělém komentáři, přesvědčivě doložil. že putinovské Rusko a fanatičtí islamističtí zabijáci z Hamásu mají hodně sdílených podobenství a zločinů.

4.12.2023 v 12:24 | Karma článku: 25.62 | Přečteno: 510 | Diskuse

Jan Bartoň

Klima : Klimatologové a média útočí a ohromují

Dostali jsme přímý zásah 240000000000000000000 elektronvoltů. Odkud, nevíme. Klima je nejteplejší za 100000 let.

4.12.2023 v 8:00 | Karma článku: 36.02 | Přečteno: 973 | Diskuse
Počet článků 171 Celková karma 0.00 Průměrná čtenost 4707
Reginální publicista a noviinář, který se celý život snaží o pravdivé informace. někdy se ovšem i nyní v novinách objevit nesmmějí, a proto bych je chtěl zveřejňovat právě zde. Více se dozvíte na: www.brandyske-noviny.cz .

Seznam rubrik

Oblíbené stránky

více

Vyhráli čtvrt miliardy ve sportce, roky se schovávají. Radost nikdy nepřišla, říkají

Premium Na těle má vytetovaných šest čísel. 3, 5, 7, 8, 25 a 29. Jsou to čísla, která jemu a jeho manželce přinesla 250 milionů...

Zemřela slovenská zpěvačka Haščáková z pěveckého dua MC Erik & Barbara

Ve věku 43 let zemřela na Floridě slovenská zpěvačka Barbara Haščáková z pěveckého dua MC Erik & Barbara, které se v...

České croblihy končí. Špatné rozhodnutí srazilo pekárně vaz

Pekárna Oh Deer Bakery, kterou v roce 2017 otevřel Lukáš Vašek, v polovině prosince zavírá své provozy v Praze. Důvodem...

StarDance opustil cukrář Josef Maršálek. V děkovné řeči padla peprná slova

Osmé kolo StarDance bylo posledním pro cukráře Josefa Maršálka a Adrianu Maškovou. V rozstřelu byli s kajakářem...

Po snížení DPH potraviny zdraží, zjistil od obchodníků ministr Výborný

Snížení DPH o tři procentní body u potravin na 12 procent nesníží ceny v obchodech. V pondělí to ohlásil po jednání s...