Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Máme nejmilitarističtější branný zákon na světě

15. 04. 2015 17:54:16
Po přijetí návrhu branného zákona sněmovnou jsem se podíval do Wikipedie na země, které mají, podobně jako my, brannou povinnost i pro ženy. Byť jsem někde četl, že mají podobnou povinnost ženy i v Severní Koreji a ještě v jedné africké zemi, na Wikipedii se uvádí u Izraele, že je to jediný stát s brannou povinností žen na světě.

Jelikož jsou informace o Izraeli nejdostupnější i v otevřených zdrojích, pátral jsem o tom, jaké to v Izraeli vlastně je. Náš branný zákon uvádí, že k odvodu půjdou všechny muži i ženy v osmnácti letech, jedinou výjimkou u zdravých občanů ČR je pak pouze výchova dětí do věku tří let. Jak sdělil ministr obrany Martin Stropnický, branná povinnost u nás platí pro muže i ženy od osmnácti do šedesáti let. A právě tato fakta z České republiky činí nejmilitarističtější stát na světě, neboť takovýto časový rozsah nemají nikde jinde. Samozřejmě v kontextu branné povinnosti i u žen.

V Izraeli to je tak, že branná povinnost, tedy možnost zavolání záložníků zpět do činné služby, je od osmnácti do čtyřiceti osmi let. Starší muži a ženy již stát na vojnu nepovolává, u nás je horní hranice neskutečně vysoká. V Izraeli je povinná prezenční vojenská služba, u mužů trvá tři roky, u žen jenom rok. Je předřazená i studiu, což znamená, že i vysokoškolští studenti musí studium přerušit na tři roky, to muži a na rok v případě žen. Na vojnu nejsou povolávány ženy, které jsou v době nástupu na vojnu vdané a mají dítě, takové ženy jsou pak vojenské služby zproštěny.

A u nás? Ministr Stropnický tvrdil, že branná povinnost neznamená vojenskou prezenční službu. Jedná se prý o to jakýsi průzkum zdravotního, fyzického a psychického stavu osmnáctiletých. Podle mne to je lež. Pokud u nás nyní existuje branný zákon, existuje i možnost povolat odvedence do armády, jinak by přece tento branný zákon neměl smysl. A pokud existuje možnost povolání odvedenců do armády, musí existovat výcvik. Tak zní logika. Na co by Stropnickému byli desetitisíce chlapců a dívek, kdyby nedokázali vzít flintu ani do ruky?

Domnívám se, že opět jednou na nás hrají betla salámovou metodou. Nyní byl přijat branný zákon, a to i pro ženy, čímž už jenom tento fakt z nás činí jednu z nejmilitarističtějších zemí světa, všude jinde mohou ženy do armády též, ale na základě dobrovolnosti, u nás je to povinnost jít k odvodu a čekat až do šedesáti let, zdali si někdo vzpomene a na vojnu je nezavolá. Za nějaký čas, zatím se bude v mainstreamových médiích eskalovat nebezpečí vzniku konfliktu s největším zloduchem světa, s Ruskem, přijde buď tento, nebo jiný ministr obrany s tím, že když už máme branný zákon, měli bychom mít zákonitě i možnost brance vycvičit na vojáky a bude tu opět prezenční vojenská služba. Na jak dlouho netuším, ale jsem přesvědčen, že to budoucí odvedence a odvedenkyně jistojistě čeká.

Ale zatím ji ještě u nás nemáme. Co ale máme, to jsou odvody. Jsem naprosto přesvědčen, že všem odvedencům budou odebírány vzorky DNA s odůvodněním, že se jedná o prevenci budoucích eventuálních zranění. Tyto vzorky se uloží do databáze a za nějaké desetiletí budou mít vládci země kompletně zmapovaný národ. Do této databáze se začnou připisovat osobní údaje a budou si nás hlídat, jak psy na vodítku. I toto začalo přijetím branného zákona.

Já se toho jistě nedožiji, ale moji vnuci jistě, ale neumím si představit, že by v případě jakéhokoliv konfliktu, navlékli šedesátileté babičky do maskáčů a dali jim flinty, nebo je nutili k přískokům či k plížení, plazení. Bude to jistě pohled pro bohy. A protože naši zákonodárci v budoucnu nebudou jiní, nežli ti dnešní, jistě okopírují další nesmysly, které již nyní vládnou v některých zemích, například ve švédské armádě se v rámci prosazování rovnosti pohlaví, zrušily oddělené koupelny a klozety či ubikace.

Díval jsem se do volebních programů stran současné vládní koalice, ani v jediném jsem nenašel byť jen zmínku o tom, že by chtěl kdosi opět zavést branný zákon, že by zase příkaz od gubernátorů či místodržících, které naše loutky musejí poslechnout?

Branný zákon považuji za zrůdnost vymyšlenou současnou koalicí, lidé, kteří netouží po válčení, po vojenském šílenství, ale ani po tom, aby musely chodit k vojenským odvodům jejich dcery, by měli velice dobře zvážit, komu v příštích volbách dají svou důvěru. Po schválení zrůdnosti branného zákona jim já osobně již absolutně nevěřím.

Poznámka: Tento blog bude čten autorem dnes (15. 4. 2015, 17 -21 hod.) ve vysílání studia Kladno, na rádiu Svobodný vysílač CS

Autor: Vladimír Kapal | středa 15.4.2015 17:54 | karma článku: 35.48 | přečteno: 3364x

Další články blogera

Vladimír Kapal

Nyní vím, proč musela být zničena Jugoslávie

V době, kdy byla, Spojenými státy, EU a především NATO, ničena Jugoslávie, jako celistvá republika, v době, kdy byla tato země bombardována tak zvaným humanitárním bombardováním, jak uvedl naprosto arogantně a nesmyslně tehdejší

23.10.2015 v 16:55 | Karma článku: 45.96 | Přečteno: 20219 | Diskuse

Vladimír Kapal

Moc mne pobavila jedna sluníčková husička

Mainstreamovým médiím, především České televizi, již lidé přestali věřit. Lže, jako když tiskne. A když zrovna nelže, tak manipuluje, například s nelegálními imigranty.

25.9.2015 v 18:33 | Karma článku: 40.80 | Přečteno: 4447 |

Vladimír Kapal

Jsme stále více zotročováni

Po druhé světové válce se staly USA světovým hegemonem, a to i přes snahu tehdejšího SSSR a jeho socialistického bloku.

25.8.2015 v 17:48 | Karma článku: 29.84 | Přečteno: 1417 | Diskuse

Vladimír Kapal

TTIP, cesta do pekla

Již delší dobu se v evropském parlamentu projednává smlouva o Transatlantickém obchodním a investičním partnerství – TTIP.

12.7.2015 v 14:57 | Karma článku: 34.85 | Přečteno: 1639 | Diskuse

Další články z rubriky Politika

Adam Mikulášek

Sobotkovské křídlo: ČSSD malá, ale „naše“

Místo poučení po debaklu sobotkovského vedení v krajských volbách 2016 se začal dělat jeden přešlap za druhým. Na jednu stranu chlácholení ohledně migrace, na druhou stranu touha přimknout se k „tvrdému jádru“ EU...

22.10.2017 v 12:05 | Karma článku: 0.00 | Přečteno: 0 | Diskuse

David Rath

Změna nebo smrt

Co řada z nás předvídala se teď i stalo. Andrej Babiš s Tomiem Okamurou sebrali takřka všechny voliče sociálním demokratům a podstatnou část i komunistům.

22.10.2017 v 11:51 | Karma článku: 0.00 | Přečteno: 44 | Diskuse

Přemysl Čech

ČSSD - debakl za vlastní zásluhy

Ani prohra, ani propad, ale volební debakl, za který si mohou sami. A nepokora, nepoučitelnost, alibismus a pýcha, rysy, které přivedl do této partaje právě pan Paroubek. A může si říkat co chce a analyzovat kde chce.

22.10.2017 v 11:35 | Karma článku: 9.80 | Přečteno: 163 | Diskuse

Ivo Hnilica

ANO 2011 - volební "termonukleárka" že?

Viděl jsem v TV studiích ve tvářích moderátorů i dalších přísedících komentátorů zklamání, které nešlo zakrýt i někdy přes nepřirozeně nasazený úsměv U ČT 24 výrazně. Bylo sice přiznáváno nebývalé vítězství hnutí, ale komentáře by

22.10.2017 v 11:22 | Karma článku: 11.29 | Přečteno: 228 | Diskuse

Jan Dvořák

Konec čtyřletého přešlapování, vyhrňme si rukávy! Máme spolehlivý kompas

Je po volbách. Politická scéna dosud plná vášní by se měla vbrzku stabilizovat a otevřít cestu tolik potřebné normalizaci - poměrů, samozřejmě - aby mohl nastat čas pořádného makání.

22.10.2017 v 10:47 | Karma článku: 10.80 | Přečteno: 305 | Diskuse
Počet článků 171 Celková karma 0.00 Průměrná čtenost 4648
Reginální publicista a noviinář, který se celý život snaží o pravdivé informace. někdy se ovšem i nyní v novinách objevit nesmmějí, a proto bych je chtěl zveřejňovat právě zde. Více se dozvíte na: www.brandyske-noviny.cz .

Seznam rubrik

Oblíbené stránky

více


Najdete na iDNES.cz

mobilní verze
© 1999–2017 MAFRA, a. s., a dodavatelé Profimedia, Reuters, ČTK, AP. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu MAFRA, a. s., zakázáno. Provozovatelem serveru iDNES.cz je MAFRA, a. s., se sídlem
Karla Engliše 519/11, 150 00 Praha 5, IČ: 45313351, zapsaná v obchodním rejstříku vedeném Městským soudem v Praze, oddíl B, vložka 1328. Vydavatelství MAFRA, a. s., je členem koncernu AGROFERT.