Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Naši exekutoři jsou nejhoršími vyděrači v Evropě

28. 04. 2015 12:34:04
Problém s dlužníky a vymáháním jejich dluhů, které se některým dlužníkům buď platit nechce, nebo na jejich úhradu prostě nemají, je nejen českým specifikem, ale tento jev postihl celou Evropu a lze říci, že i celý svět. Je naprosto zřejmé, že největšími viníky tohoto fenoménu jsou samozřejmě samotní dlužníci, pokud by se chovali uvážlivěji, do dluhové pasti by se nemuseli dostat. Jenomže jsou případy, že se lidé, alespoň u nás, do dluhové pasti dostávají nikoliv svou vinou, ale vinou úřadů a především těch, kdož dluhy vymáhají. V obchodním světě je pak pozdržování placení nebo odmítání placení některými subjekty záměrem. Takovéto společnosti pak prostředky určené k uhrazení dluhů používají na jiné obchodní účely, čímž si zvyšují zisky. Jiná situace nastává u běžných občanů, kteří se dostanou do dluhové pasti vinou různých podvodníků, a co je horší, i úředníků, o čemž bude řeč později.

Česká republika se v Evropě řadí mezi největší exekutorské lichváře, troufám si říci, že jsme státem, kde vládnou jak exekutorské, tak ale i soudcovské mafie, jejímiž cíli jsou nešťastníci, kteří se tím dostali do naprosto neřešitelné situace. A tak se podívejme na několik málo států v Evropě, jak se tam s dlužníky vypořádávají a jaké mají stanovené náklady na řízení, které se dlužníkům přičítají. V Evropě existují tři modely vymáhání dluhů, německý, švýcarsko-britský a naprosto fenomenální a likvidační model český.

U všech států, zařazených do názorné ukázky, si vezmeme stejnou výši dluhu, abychom mohli porovnat, o kolik více v tom kterém státu musí dlužník ke dlužné částce zaplatit. Částky jsou přepočítány, právě kvůli lepšímu srovnání, na české koruny.

Německo

Dluh 1.020 Kč

Soudní poplatek 576 Kč

Náklady právního zastoupení v nalézacím řízení 744 Kč

Náklady právního zastoupení v exekučním řízení 372 Kč

Odměna exekutora 595 Kč

Dlužník zaplatí celkem 3.307 Kč

Polsko

Dluh 1.020 Kč

Soudní poplatek 180 Kč

Náklady právního zastoupení v nalézacím řízení 360 Kč

Náklady právního zastoupení v exekučním řízení 423 Kč

Odměna exekutora 530 Kč

Dlužník zaplatí celkem 2.473 Kč

Švýcarsko, Velká Británie

Dluh 1.020 Kč

Soudní poplatek 292 – 720 Kč, dle výše dluhu, v tomto případě platí nižší částka.

Náklady právního zastoupení v nalézacím řízení 0 Kč

Náklady právního zastoupení v exekučním řízení 0 Kč. Tyto náklady se například ve Velké Británii přiznávají až od výše dluhu 150.000 Kč. V uváděné výši dluhu 1.020 Kč platí 0 Kč.

Odměna exekutora 420 – 835 Kč. Opět dle výše dluhu, v případě uvedené výše dluhu platí nižší částka.

Dlužník zaplatí 2.565 Kč.

A nyní se podívejme, jak to chodí v České republice.

Dluh 1.020 Kč

Soudní poplatek 400 Kč.

Náklady právního zastoupení v nalézacím řízení 5.220 Kč.

Náklady právního zastoupení v exekučním řízení 2.920 Kč.

Odměna exekutora 7.800 Kč.

Dlužník v ČR tudíž musí za dluh 1.020 Kč zaplatit celkem 17. 360 Kč.

Rozdíl v uvedených státech je tak nebetyčný, že lze o naší republice bez uzardění říci, že je to ráj a země zaslíbená pro exekutory a všechny, kdož se na vymáhání dluhů podílejí podle mafiánského způsobu. Není se tudíž možné divit, že stále více přibývá sebevražd lidí, kteří se ocitli v dluhové pasti, ať už bez vlastního přičinění, nebo vlastní vinou a především hloupostí. Nárůst sebevražd v ČR stoupá tak rychle, že od roku 2014 nejvyšší státní místa zakázala tyto statistiky zveřejňovat, posledním rokem, který vykazoval enormní nárůst sebevražd a tento počet byl statistiky zveřejněn, byl rok 2013, od té doby se tyto statistiky zcela ztratily.

Pokud by se i nadále zveřejňovaly, zřejmě by se ukázalo, že bychom se mohli počítat v Evropě mezi špičku počtu lidí, kteří dobrovolně volili vlastní rukou odchod ze života. A to u nás nemáme tak málo slunečního svitu, jako v severských zemích, které po dlouhou dobu vévodily těmto statistikám, a důvodem byl právě onen nedostatek světla, což vedlo k většímu počtu silných depresí, a tím pádem i k sebevraždám. U nás jsou sebevraždy z jiného důvodu, a tím je zahnání lidí tímto mafiánským exekutorským systémem do naprosto bezvýchodné situace, ze které se lidé vlastními silami prostě nedokáží dostat, a proto tuto bezvýchodnost řeší právě sebevraždami. I to je důsledek českého nemilosrdného a nelidského způsobu vymáhání dluhů a ponechání exekutorským hyenám volné pole působnosti.

Co říci k systému, jakým například řeší vymáhání dluhů dopravní podniky? Nelze se k němu vyjádřit jinak, nežli, že se jedná o naprostý hyenismus a stát, pokud by se oprávněně nazýval právním, by měl zakročit. Pravda je ovšem jiná, stát nedělá nic a nechává exekutory beztrestně řádit a ničit životy především mladých i nadále. Jak? Inu, je to velice prosté. Dítě jede načerno a je tak hloupé, že uvede pravou adresu. Doma neřekne nic, anebo se rodiče o výši pokuty nedozví, protože DP nezasílají upomínky o zaplacení. Dítě je samozřejmě právně nestíhatelné, tak se v klídku počká, až dovrší osmnácti let, zatím úroky vesele každodenně nabíhají, a pak se vše prodá exekutorům, a ti, jak je jim naprosto vlastní, mladého člověka naprosto zničí tak, že bude mít co dělat, aby se někdy z dluhové pasti dostal. A přitom by stačilo, aby se DP ze zákona musely obracet na rodiče nezletilých přestupců, a ti by museli dluh i pokutu zaplatit.

Daleko zrůdnější jsou případy, kdy je třeba dítě umístěno v dětském domově a jeho rodiče jej neodhlásí z placení za popelnice. Celá léta se neděje nic, dítě roste nic netuše, ale jakmile dovrší osmnácti let a je vyhozeno, bez jakékoliv přípravy, do reálného života, čeká na něj mnohdy nesplatitelný dluh. A jako obvykle se na nešťastného mladého člověka vrhnou exekutorské hyeny a výsledkem bývají mnohdy i celoživotně nesplatitelné dluhy, které samozřejmě rozjezd do života strašlivě omezují.

To vše je výsledkem jediné záležitosti. A tou je puštění exekutorů ze řetězu a ponechání jim volného pole působnosti. Zákony je nijak neomezují, takže se jsou zcela běžné případy, kdy si exekutor z Prahy vezme případ z Ostravy a naopak, jen aby si mohli neúměrně navyšovat zisky náklady na dopravu, mnohdy nadsazené či dokonce smyšlené. Pokud naši zákonodárci nedají zněním zákona exekutorům jasná pravidla odpovídající pravidlům v Evropě, budou exekutoři na nešťastnících týt neustále.

Současný stav je nutno co nejdříve změnit, měli bychom bombardovat poslance, zvolené za příslušné obvody a tudíž zastupující občany z nich, aby dostáli své přísaze a konečně tyto nesmyslné, vyděračské a mafiánské zákony změnili a dali jim evropské rozměry. Jinak budeme stále považováni za Absurdistán.

Poznámka: Poslechněte si Vladimíra Kapala v repríze nedělního vysílání (z 26 4.2015) studia Kladno na rádiu Svobodný vysílač CS. Od 12:30 hod do 19 00 hod.

Autor: Vladimír Kapal | úterý 28.4.2015 12:34 | karma článku: 41.59 | přečteno: 4477x

Další články blogera

Vladimír Kapal

Nyní vím, proč musela být zničena Jugoslávie

V době, kdy byla, Spojenými státy, EU a především NATO, ničena Jugoslávie, jako celistvá republika, v době, kdy byla tato země bombardována tak zvaným humanitárním bombardováním, jak uvedl naprosto arogantně a nesmyslně tehdejší

23.10.2015 v 16:55 | Karma článku: 45.96 | Přečteno: 20219 | Diskuse

Vladimír Kapal

Moc mne pobavila jedna sluníčková husička

Mainstreamovým médiím, především České televizi, již lidé přestali věřit. Lže, jako když tiskne. A když zrovna nelže, tak manipuluje, například s nelegálními imigranty.

25.9.2015 v 18:33 | Karma článku: 40.80 | Přečteno: 4447 |

Vladimír Kapal

Jsme stále více zotročováni

Po druhé světové válce se staly USA světovým hegemonem, a to i přes snahu tehdejšího SSSR a jeho socialistického bloku.

25.8.2015 v 17:48 | Karma článku: 29.84 | Přečteno: 1417 | Diskuse

Vladimír Kapal

TTIP, cesta do pekla

Již delší dobu se v evropském parlamentu projednává smlouva o Transatlantickém obchodním a investičním partnerství – TTIP.

12.7.2015 v 14:57 | Karma článku: 34.85 | Přečteno: 1639 | Diskuse

Další články z rubriky Politika

Adam Mikulášek

Sobotkovské křídlo: ČSSD malá, ale „naše“

Místo poučení po debaklu sobotkovského vedení v krajských volbách 2016 se začal dělat jeden přešlap za druhým. Na jednu stranu chlácholení ohledně migrace, na druhou stranu touha přimknout se k „tvrdému jádru“ EU...

22.10.2017 v 12:05 | Karma článku: 0.00 | Přečteno: 0 | Diskuse

David Rath

Změna nebo smrt

Co řada z nás předvídala se teď i stalo. Andrej Babiš s Tomiem Okamurou sebrali takřka všechny voliče sociálním demokratům a podstatnou část i komunistům.

22.10.2017 v 11:51 | Karma článku: 0.00 | Přečteno: 44 | Diskuse

Přemysl Čech

ČSSD - debakl za vlastní zásluhy

Ani prohra, ani propad, ale volební debakl, za který si mohou sami. A nepokora, nepoučitelnost, alibismus a pýcha, rysy, které přivedl do této partaje právě pan Paroubek. A může si říkat co chce a analyzovat kde chce.

22.10.2017 v 11:35 | Karma článku: 9.80 | Přečteno: 163 | Diskuse

Ivo Hnilica

ANO 2011 - volební "termonukleárka" že?

Viděl jsem v TV studiích ve tvářích moderátorů i dalších přísedících komentátorů zklamání, které nešlo zakrýt i někdy přes nepřirozeně nasazený úsměv U ČT 24 výrazně. Bylo sice přiznáváno nebývalé vítězství hnutí, ale komentáře by

22.10.2017 v 11:22 | Karma článku: 11.29 | Přečteno: 228 | Diskuse

Jan Dvořák

Konec čtyřletého přešlapování, vyhrňme si rukávy! Máme spolehlivý kompas

Je po volbách. Politická scéna dosud plná vášní by se měla vbrzku stabilizovat a otevřít cestu tolik potřebné normalizaci - poměrů, samozřejmě - aby mohl nastat čas pořádného makání.

22.10.2017 v 10:47 | Karma článku: 10.80 | Přečteno: 305 | Diskuse
Počet článků 171 Celková karma 0.00 Průměrná čtenost 4648
Reginální publicista a noviinář, který se celý život snaží o pravdivé informace. někdy se ovšem i nyní v novinách objevit nesmmějí, a proto bych je chtěl zveřejňovat právě zde. Více se dozvíte na: www.brandyske-noviny.cz .

Seznam rubrik

Oblíbené stránky

více


Najdete na iDNES.cz

mobilní verze
© 1999–2017 MAFRA, a. s., a dodavatelé Profimedia, Reuters, ČTK, AP. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu MAFRA, a. s., zakázáno. Provozovatelem serveru iDNES.cz je MAFRA, a. s., se sídlem
Karla Engliše 519/11, 150 00 Praha 5, IČ: 45313351, zapsaná v obchodním rejstříku vedeném Městským soudem v Praze, oddíl B, vložka 1328. Vydavatelství MAFRA, a. s., je členem koncernu AGROFERT.